Çalık Enerji

2016 YILI İHRACAT ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

2017

​​Elektrik elektronik ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren ihracat şampiyonlarının ödüllendirildiği, "2016 TET İhracat Başarı Ödül Töreni" 14.04.2017 Cuma günü, İstanbul Four Seasons Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Devamı...


YEDAŞ'A "EN İYİ İŞYERİ" ÖDÜLÜ

2017

​​İnsan Kaynakları ve Yönetim Uygulamaları Danışmanlık Şirketi Aon Hewitt tarafından, bu yıl 10. kez gerçekleştirilen "Çalışan Bağlılığı Anketi" sonuçlarına göre YEDAŞ, "En İyi İşyeri" ödülüne layık görüldü.

Devamı...
ÇALIK ENERJİ MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİNDE BİRİNCİ SIRADA

2016

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı" araştırması kapsamında Türkiye'nin "Hizmet İhracatı" şampiyonları Başbakan Binali Yıldırım ve beraberinde Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Veysi Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın ve bir çok üst düzey şirket yöneticilerinin katıldığı geniş katılımlı bir tören ile ödüllendirildi.

Devamı...
DOĞU'NUN ENERJİSİ HAREKETE GEÇİYOR

2013

​Aras Elektrik Dağıtım ve Aras Perakende Satış'ın hisse devir teslim töreni, dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katılımıyla Erzurum'da gerçekleştirildi. 

Devamı...TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MÜTEAHHİTLİK FİRMALARI

2013

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record'un (ENR) Top 250 listesinde toplam 55 Türk firmasının bulunduğunu, böylece Türk müteahhitlik sektörünün, birinci sırada yer alan Çin'den sonra ikinci sıradaki yerini koruduğunu bildirdi.


Devamı...ÇALIK ENERJİ'DEN IRAK'IN EN BÜYÜK SANTRALİ

2013

Çalık Holding, 1.250 MW ile Irak'ın en büyük elektrik santrallerinden biri olan Kerbela Al-Khairat Bölgesi'ndeki yatırımını tamamladı. Irak Başbakan Yardımcısı Hüseyin Şehristani, "Santral Fırat Bölgesi'ni aydınlatacak" dedi.

Devamı...

TÜRKMENİSTAN'A YENİ ENERJİ PROJESİ

2012

​Çalık Enerji Türkmenistan'da dev elektrik enerjisi projesine başlıyor. Ahmet Çalık'ı kabul eden Devlet Başkanı Berdimuhamedov, iki ülke arasındaki işbirliğinin ileride de devam ettirilmesine duydukları güveni vurguladı. 

Devamı...
ÇALIK HOLDİNG VE ROSNEFT'TEN DEV İŞBİRLİĞİ

2011

​Çalık Holding ile Rus Devleti petrol şirketi Rosneft, uluslararası petrol ticareti ve Türkiye pazarında işbirliğine giderek ortaklık kararı aldı. Bu konudaki çerçeve anlaşması, Çalık Holding Y​​önetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık ve Rosneft Başkanı Eduard Khudainatov tarafından İstanbul'da imzalandı.

Devamı...