Çalık Enerji

BİZDEN HABERLER - 2016

ÇALIK ENERJİ MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİNDE BİRİNCİ SIRADA

2016

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı" araştırması kapsamında Türkiye'nin "Hizmet İhracatı" şampiyonları Başbakan Binali Yıldırım ve beraberinde Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Veysi Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın ve bir çok üst düzey şirket yöneticilerinin katıldığı geniş katılımlı bir tören ile ödüllendirildi.

Devamı...ÇALIK ENERJİ’DEN BİR İLK DAHA

2016

​Çalık Enerji, Yemen’in Aden Şehri’nin batısında merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Hiswa Bölgesi'nde, 60 MW üretim kapasitesine sahip olacak yeni bir elektrik santrali projesinin inşasına başlıyor. 

Devamı...SARPINCIK RES PROJEMİZDE ÜRETİM BAŞLADI

2016

Çalık Enerji’ye ait ikinci rüzgar enerji santrali yatırımı olan Sarpıncık RES Projemizde yer alan, iki ünitenin de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından geçici kabulü yapılmış olup, 31.10.2016 tarihi itibariyle ticari işletmeye geçirilmiştir.

Devamı...
BİSMİL PROJEMİZ'DE ÜRETİM DEVAM EDİYOR

2016

Diyarbakır - Mardin illeri arasında yer alan AR/ÇPA/4495 hak sıra nolu %100 Çalık Petrol Arama & Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait ruhsatta, Güney Çalıktepe - 1 kuyusunda 40 API petrol üretimine devam edilmektedir. 

Devamı...
DEMİRCİLİ RES PROJEMİZDE ELEKTRİK ÜRETİMİNE BAŞLANDI

2016

Şirketimize  ait   İlk Rüzgar Enerjisi  Santrali  yatırımlarından  olan  40 MW  kurulu   güce  sahip   Demircili  RES  Projemizde,  10 MW'lık 4 adet türbinin Bakanlık kabulü yapılmış olup, 01 Temmuz 2016 tarihi itibariyle elektrik üretimine başlanmıştır.

Devamı...AST 2 & 3 PROJESİNDE SON VİRAJ DÖNÜLDÜ

2016

14.08.2014 tarihinde başladığımız, “Türkmenistan, Aşkabat Şehri Enerji Temininin Güvenirliğini Arttırma Projesi, İkinci ve Üçüncü Faz” projesi kapsamında, Mayıs 2016 sonu itibariyle, mühendislik, satınalma ve yapım işlerinde toplamda fiziki ilerlememizin %90’ı geçmesiyle birlikte, projede son virajı da dönmüş bulunmaktayız. 

Devamı...AL-KHUMS PROJEMİZ SONA YAKLAŞIYOR

2016

Libya'nın Al - Khums Şehri'nde devam etmekte olan ve Libya'nın şu an için tek enerji altyapısı ve en büyük inşaat projesi olan Al - Khums projemizde, devreye alma çalışmalarımız başladı.

Devamı...WATAN PROJEMİZDE İLK ATEŞLEME YAPILDI

2016

Türkmenistan’ın Lebap Eyaleti’nin Watan şehrinde yapımını üstlenmiş olduğumuz, 254 MW gücündeki “Watan Basit Çevirim Elektrik Santrali”nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 

Devamı...


GÜNEY ÇALIKTEPE-1 KUYUSUNDA PETROL KEŞFİ

2016

Diyarbakır-Mardin illeri arasında, Bismil İlçesi'nin güneyinde, Savur İlçesi'nin ise kuzeyinde, 23.12.2015 tarihinde başlayan Güney Çalıktepe-1 petrol arama kuyusu sondajı, hedeflendiği Bedinan kum katmanlarına, beklendiği gibi 2224 metre derinlikte ulaşmıştır.

Devamı...
ÇALIK ENERJİ “NÜKLEER SANTRALLER ZİRVE”SİNDE!

2016

T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Yanıtım Ajansı ve Nükleer Sanayi Derneği desteği ile Nükleer Mühendisler Derneği ve Ticari Eşleştirme Derneği tarafından düzenlenen, “III. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi”, 08-09.03.2016 tarihlerinde, İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde gerçekleşmiştir.

Devamı...


LİBYA AL - KHOMS PROJEMİZ BAŞARIYLA İLERLİYOR

2016

2014 yılında Libya’nın Al-Khoms şehrinde inşasına başladığımız 525.7 MW kapasiteli basit çevrim elektrik santrali projemiz, Çalık Enerji’nin Afrika kıtasına açılan kapısı olması niteliğiyle ayrı bir öneme sahiptir.

Devamı...
BAŞARILARLA DOLU GEÇEN BİR YIL 2015

2016

Çalık Enerji ailesi, 2015 yılı içinde gerçekleştirdiği projelerin ve yeni anlaşmaların başarılarını, Technovision firmasının açılışını aynı zamanda yeni yılı karşılamanın mutluluğunu hep birlikte kutlamak üzere 06.01.2016 Çarşamba günü bir araya geldi.

Devamı...