Çalık Enerji

BİZDEN HABERLER - 2018

2018 TİM Sonuçları Açıklandı

2018

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Türkiye'nin 500 Büyük İhracatçısı Araştırması'nda 2017 verilerine dayanarak çıkartılan 2018 sonuçlarında Çalık Enerji Türkiye genelinde on beşinci, "İnşaat ve Müteahhitlik" sektör sıralamasında ise 5. olmuştur.

Devamı...


Atlantic Council 2018 Gerçekleşti

2018

Atlantic Council 2018 Türkiye, enerji sektöründen birçok firma yöneticisi ve önemli ismin katılımı ile 19 Aralık'ta İstanbul, Swissotel The Bosphorus'ta gerçekleşti.

Devamı...


TAP Projesi'nde İmzalar Atıldı

2018

Asya'nın en önemli enerji projesi olarak kabul edilen, Türkmenistan, Afganistan, Pakistan doğal gaz boru hattı projesinin paralelinde ilerleyecek olan elektrik iletim hattı projesinde imzalar atıldı.

Devamı...

Çalık Enerji İlk Liman İhalesini Kazandı

2018

Çalık Enerji Mitsubishi Corporation ile birlikte Irak Cumhuriyeti'nin Basra Bölgesi'nde gerçekleştirilmesi planlanan General Company for Ports of Iraq ("GCPI" - Irak Genel Liman Şirketi) tarafından açılan "Liman Rehabilitasyonu Projesi"nin ihalesini kazandı.

Devamı...


TEDZANİ-4 PROJESİ’NDE SAHA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

2018

İmza süreci geçtiğimiz Temmuz ayında tamamlanan, Çalık Enerji ve Mitsubishi Corporation işbirliği ile Sahra-altı Afrika'daki ilk elektrik santrali projemiz olma özelliğine sahip, 18 MW Tedzani - 4 Hidroelektrik Santrali'nin çalışmalarına başlandı.

Devamı...