ELEKTRİK DAĞITIM

YEDAŞ, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop il ve ilçelerinde şirket hedef ve stratejilerinin sürdürülebilir ve müşteri memnuniyeti temelinde uluslararası standartlarda faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Yenilikçi uygulamalar ile sorumluluk bölgesinde müşterilerine kaliteli ve sürekli elektrik dağıtım hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.
Faaliyet Alanları : Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop


​​​​​​​​​​​​​​ÇALIK YED​​AŞ

SEKTÖRE SUNDUĞU HİZMETLER

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde müşterilerine kaliteli ve sürekli elektrik enerjisi sunmayı amaçlayan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ), hizmet kalitesinin en kritik anahtarı olarak gördüğü ‘Teknoloji’yi tüm iş süreçlerinde sistemine entegre etti. Avrupa standartlarındaki son teknolojinin kullanımına büyük önem veren YEDAŞ, bölgesinde gerçekleştirdiği teknolojik yatırımlarla, 2011 yılından itibaren SCADA/DMS, GIS, SAP, AMI, AMR gibi birçok teknolojik uygulamayı etkin bir şekilde kullanmaktadır.

EFQM ÖDÜLLÜ ŞİRKET

Tüm çalışanları ile şirket hedef ve stratejileri doğrultusunda müşteri memnuniyetini sağlamaya yönelik çalışmalarını yürüten YEDAŞ, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde ile uluslararası standartlarda faaliyetlerini gerçekleştirme misyonunu benimsemiştir. 2019 yılında kurumsal ve operasyonel mükemmellik alanında Avrupa’da sektöründe ilk 10 şirket arasında yer alma vizyonu doğrultusunda tüm iş süreçlerinde kaliteyi, liderliği, sürdürülebilirliği hedeflemektedir. YEDAŞ, Karadeniz insanından aldığı enerjiyle bölgesinde 14 adet Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesini “Bir Bölgesel Sürdürülebilir Kalkınma Hareketi” temasıyla hayata geçirmiştir. Kal-Der’e üye olan ilk ve tek elektrik dağıtım şirketi olan YEDAŞ,  “EFQM 3 Yıldızlı Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi”ne sahiptir.

EN BAŞARILI SAP KULLANICISI

“Sürdürülebilir Bir Gelecek için Sorumluluk Alma” temasıyla olgunlaştırılan “Birleşmiş Milletler (Global Compact) Küresel İlkeler Sözleşmesi”ne uymayı taahhüt eden YEDAŞ’ın, “ 2013 Yılı İlerleme Raporu”, Birleşmiş Milletler kurumsal web sitesinde yayınlanmıştır. SAP tarafından “En Başarılı ve Kapsamlı SAP Projesi” ödülü’nü alan YEDAŞ, 2013 yılı Haziran ayı itibariyle 15 farklı modülü sorunsuz bir şekilde sisteminde entegre ederek, en üst düzeyde kullanabilen ilk ve tek elektrik dağıtım şirketi olmuştur.
Tüm iş süreçlerinde günümüz teknolojisini sisteminde kullanan YEDAŞ, aynı zamanda ileri düzeyde “Smart Grid” kullanıcısı olarak USTDA’dan “ Akıllı Şebeke Projesi” için 550.000 dolar destek almıştır. 2016 yılı içerisinde “Akıllı Şebeke Yol Haritasını” tamamlamıştır.

DÜNYANIN DİKKATİNİ ÇEKİYOR

“Toplam Kalite Yönetim Sistemi” modeliyle (EFQM, Balance Score Card) yönetilen YEDAŞ; “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi”, “ISO 10002 Uluslararası Müşteri Memnuniyeti Standardı”,  “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” ve “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” kalite belgeleri’ne sahiptir. Dünyanın ve Avrupa’nın dikkatini çeken ve rol model kimliğini sürdüren YEDAŞ, aldığı ödüllerle başarısını tescillemiştir. “Avrupa CSR Juri Özel Ödülü”, “UNDP (İletişim Oscarı) Özel Ödülü”, 2013 yılında “Kalite Altın Tacı”, 2014 yılında “Kalite Platin Tacı”, “ En Nitelikli Liderlik Ödülü”, “Sürdürülebilirlik Ödülü”, “TÜHİD Kurumsal Sosyal Çevre Ödülü”, “Doğru İletişim Ödülü”, “TÜBİTAK Ödülü”, “Yerel Hizmet Ödülü”, “Altın Voltaj Ödülü”, “En İyi İş Yeri Ödülü”ne layık görülmüştür. Ayrıca birçok kurum ve kuruluştan her yıl çeşitli dallarda teşekkür belgeleri alarak onurlandırılmıştır.


 • Firma Adı ve Unvanı : Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (YEDAŞ)
 • Kuruluş Tarihi : 29 Aralık 2010
 • Genel Müdürü : YEDAŞ Genel Müdürü (CEO) Rıdvan AKTÜRK
 • Adres : Mimar Sinan Mahallesi, Atatürk Bulvarı No:190 Atakum/SAMSUN
 • Tel : (0362) 311 44 00
 • Fax : (0362) 400 42 00
 • E-mail: yedassamsun@yesilirmakedas.com
 • Web : www.yesilirmakedas.com
 • facebook: /enerjihareketi/YesilirmakElektrikDagitimA.s
 • twitter: /YedasElektrik
 • linkedin: /YEDAŞ Kurumsal
 • instagram: /yedaskurumsal
​​