Çalık Enerji

ÇALIK ENERJİ GELENEKSEL "AK ŞEHRİM AŞKABAT ULUSLARARASI FUARI"NA KATILDI


​Türkmenistan'ın Başkenti Aşkabat'ta Her Yıl Düzenli Olarak Yapılan 'Ak Şehrim Aşkabat' Uluslararası Fuarı Açıldı. Bu Yıl Sekizincisi Düzenlenen Fuara, Aralarında Türk Şirketlerinin de Bulunduğu Yaklaşık 10 Ülkeden Çok Sayıda Şirket Katıldı. Fuarı Aşkabat Valiliği ile Ticaret ve Sanayi Odası Ortaklaşa Düzenledi.

Fuarın açılış törenine, Meclis Baş​​​kanı Akca Nurberdiyeva, Dışişleri Bakanı Raşit Meredov ve kabine üyeleri, bakanlar ve yabancı misyon şefleri ile birlikte de çok sayıda davetli katıldı. Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva, kabine üyeleri ile birlikte bütün standları teker teker gezdi ve şirket yetkililerinden bilgi aldı. Fuara ilk defa ülkedeki özel şirketler de katıldı. Fuara katılan yabancı şirketler, Türkmenistan ile işbirliği yapmayı hedefliyor.

Çalık Enerji’nin stand açarak katılım gerçekleştirdiği fuara başta Türkiye olmak üzere, Almanya, Belarus, İran, Kazakistan, Özbekistan, Rusya ve İspanya gibi ülkelerden şirketlerde stand açarak yerini aldı. Fuarın açılış törenine, Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva, Dışişleri Bakanı Raşit Meredov ve kabine üyeleri, bakanlar ve yabancı misyon şefleri ile birlikte de çok sayıda davetli katıldı. Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva, kabine üyeleri ile birlikte bütün standları teker teker gezdi ve şirket yetkililerinden bilgi aldı. 

Fuar üç gün ziyaretçilere açık kalacak. Aşkabat, her yıl çok sayıda uluslararası konferans, forum, zirve ve fuara ev sahipliği yapıyor. Bu önemli etkinliklere dünyanın çeşitli ülkelerinden heyetler katılıyor.

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com