Çalık Enerji

ÇALIK HOLDİNG'DEN EN BÜYÜKLER LİSTESİNE 2 ŞİRKET


​Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Sektörü Değerlendirme Toplantısı ve Ödül Töreni'nde, Çalık Holding iştiraklerinden, Çalık Enerji ve Gap İnşaat ödül aldı. Ankara'da, Ekonomi Bakan​​ı Zafer Çağlayan'ın ev sahipliğinde yapılan törende, Çalık Enerji ve Gap İnşaat'ın ödülünü Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Başbakan Erdoğan'ın elinden aldı. Çalık Enerji, 2011 yılı rakamlarına göre yayınlanan 2012 yılı ENR listesinde, dü​nyanın en büyük 129'uncu müteahhitlik firması olarak yer almıştı. Şirket, 2013 listesinde, 111'inci sıraya yükseldi. Gap İnşaat da "Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri" ödülü aldı.

​Müteahhitlerimizin Yurtdışı İşlerinden Memnunum

Gittiği ülkelerde müteahhitlerin yatırımlarını gördüğünü, bundan memnuniyet duyduğunu ifade eden​ Erdoğan, "En son Türkmenistan'da bizim bazı firmalarımızın yaptıkları eserleri gördük. 1,5 milyar dolarlık Türkmenbaşı Limanı projesinin temel atma törenine Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov ile katıldık. Oradaki bitirilmiş ve şimdi başlanan bu eserler, bizleri gururlandırıyor" dedi.

Başbakan Erdoğan, Engineering News Record (ENR) dergisinin 2013 yılı için yaptığı değerlendirme sonucuna göre belirlenen ​​​dünyanın en büyük 250 müteahhitlik fi​rması arasına giren 38 müteahhitlik ve 4 teknik müşavirlik firmasına ödül verdi.

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com