Çalık Enerji

GARDABANİ DKÇS PROJESİ'NİN GÜVENİLİRLİK VE PERFORMANS TESTLERİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI


Yapımına Ekim 2013 tarihinde başladığımız ve Kasım 2015’te teslim edilmesini taahhüt ettiğimiz, Çalık Enerji’nin EPC müteahhit olarak üstlendiği ilk anahtar teslim kombine çevrim santrali projesi olan Gardabani Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali (DKÇS) Projesi’nde en önemli aşamaları başarıyla geçmiş bulunmaktayız. 

Öncelikli olarak santral, 72 saat süre ile kombine çevrim modunda çalıştırılarak,  Güvenilirlik Testi (Reliability Run Test) 25.06.2015 tarihinde sorunsuz olarak tamamlanmıştır.  Sonrasında 01.07.2015 tarihinde başladığımız Performans Testleri'ni 02.07.2015 tarihi itibariyle başarıyla tamamlayarak, santralin Geçici Kabul işlemlerini sonlandırmış bulunmaktayız.

03.07.2015 tarihinde proje sahasını ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet Çalık ve Genel Müdürümüz Sn. Osman Saim Dinç proje hakkinda bilgi alıp, projenin ilerleyişinden memnuniyetlerini dile getirip, yapım işlerinde emeği geçen tüm proje ekibini kutlamışlardır. Başarıyla tamamlanmak üzere olan projenin, firmamıza alınacak yeni işlerde iyi bir referans olup yeni ufuklar açacağını belirtmişlerdir.

Santralin resmi açılışının Temmuz ayı ortasında yapılması planlanmaktadır. İşin başından beri yükselen bir ivme ile iş programının önünde kalarak tamamlamak üzere olduğumuz projemiz için emek sarfeden proje ekimize, desteklerini esirgemeyen şirketimizin diğer birimlerine ve değerli yöneticilerimize teşekkür eder, başarılı bir şekilde tamamlanmak üzere olan projemizin şirketimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.  

Özgür SARIKAYA
Termik Santraller Koordinatörü

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com