Çalık Enerji

GARDABANİ ELEKTRİK SANTRALİ'NİN İŞLETMESİNİ ÇALIK ENERJİ ÜSTLENDİ


​Çalık Enerji, Gürcistan'ın son dönemde enerji alanında yaptığı en büyük yatırımlarından biri olan Gardabani 230 MW Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali’nin işletmeciliğini üstlenerek Kombine Çevrim Santrali İşletmeciliğine ilk adımını attı!

Temmuz 2015 itibariyle teslimi yapılan Gardabani 230 MW Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali'nin inşasında ve devreye alma çalışmalarında gösterilen başarıların neticesinde, 15.09.2015 tarihinde yapılan yeni bir sözleşme ile santralin İşletme ve Bakım  Hizmetleri de Çalık Enerji tarafından üstlenildi.

Çalık Enerji işletme ve bakım ekibinin sahaya mobilizasyonu tamamlanması sonrasında, 30.09.2015 tarihi itibariyle Gürcistan Elektrik Dağıtım ve Düzenleme Kurumu tarafından talep edilen yük talebi sorunsuz olarak karşılanarak ticari işletmeye başlandı. İmzalanan bu sözleşme firmamıza katma değeri yüksek bir kulvarda yeni bir iş alanı açmış olup, alınması planlanan yeni işlerde yeterlilik ve referans sağlayacaktır.  Aynı zamanda, bu santralin işletme ve bakım sürecinde yetiştirilecek yeni kadrolar ile diğer projelerimize devreye alma, işletme ve bakım işlerinde profesyonel destek verilmesi planlanmaktadır.

Bugune kadar projemizde calismis ve emegi gecen butun arkadaslarimiza tesekkur ederiz. 

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com