Çalık Enerji

WATAN PROJEMİZDE TÜRBİNLERİN MEKANİK MONTAJLARI TAMAMLANDI


Türkmenistan'ın Lebap Eyaleti'ne bağlı Büyük Türkmenbaşı Şehri'nde yapımını üstlenmiş olduğumuz, 254 MW gücündeki "Watan Elektrik Santrali"nin mekanik montajları tamamlanmış olup, devreye alma çalışmaları tüm hızı ile devam etmektedir.

Projemiz'de türbinin ilk temel üzerine konulma tarihi 05.12.2015 olup, 102 gün gibi çok kısa bir süre içerisinde mekanik montajı tamamlanmıştır. Genel Müdürümüz Sn. Osman Saim Dinç'in, EPC Direktörümüz Sn. Yıldıray Tınar'in ve Satınalma ve Lojistik Direktörümüz Sn. Orhan Orhon'un sahamızı ziyaret ettiği 16.03.2016 tarihinde ise, işveren tarafından "Mechanical Completion" sertifikası şirketimize verilmiştir.

Ulaşılan bu noktada, Proje'nin önemli bir eşiği aşılmış olup, hedefimiz kısa zamanda first fire ve akabinde senkronizasyon yapmaktır.

Watan Projesi gerek lokasyon olarak, gerek yol güzergahı olarak bugüne kadar Türkmenistan'da gerçekleştirdiğimiz en zorlu proje olma özelliğine sahiptir. Tüm zorlu koşullara rağmen hedefimiz kontrat tarihinden çok daha kısa sürede projemizi bitirmek ve bugüne kadar başarıyla gerçekleştirilen diğer çalışmalarımızın yanındaki yerini almasını sağlamaktır.

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com