Çalık Enerji

BİSMİL PROJEMİZ'DE ÜRETİM DEVAM EDİYOR


​Diyarbakır - Mardin illeri arasında yer alan AR/ÇPA/4495 hak sıra nolu %100 Çalık Petrol Arama & Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait ruhsatta, Güney Çalıktepe - 1 kuyusunda 40 API petrol üretimine devam edilmektedir. 

Projede petrol üretim miktarını arttırmak amaçlı yeniden tamamlama ve asit operasyonu yapılması düşünülmektedir. Petrol sahasının rezervuar sınırlarını belirlemek ve üretim artışını sağlamak için, 2016’nın son çeyreğinde Güney Çalıktepe - 2 tespit kuyusu açılması planlanmaktadır. Tespit kuyusunun lokasyon tespit ve inşa  işlemlerine başlanmıştır. AR/ÇPA/4494 hak sıra nolu Bismil ruhsatımızda ise, petrol üretimine devam ettiğimiz Batı Çalıktepe - 1, Batı Çalıktepe - 2 ve Batı Çalıktepe - 3 kuyularında yeniden tamamlama ve asit operasyonları ile üretim miktarında artış sağlanması planlanmaktadır.

Geleneksel rezervuarlar dışında, geleneksel olmayan rezervuarlar üzerine farklı ülkelerden yüksek teknolojiye sahip analiz şirketleriyle çalışmalara devam edilmekle birlikte, operasyonel bazda ortaklık çalışmaları da devam etmektedir.

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com