Çalık Enerji

AŞKABAT’IN ELEKTRİK ALTYAPISI ÇALIK ENERJİ TARAFINDAN GÜÇLENDİRİLDİ


Çalık Enerji'nin Türkmenistan'ın Aşkabat şehrinin elektrik enerjisi altyapısını güçlendirme projesini tamamladı. Uluslararası arenada 4 ödül kazanan proje, "Paytagt(Başkent) Kontrol Merkezi"nde yapılan törenle hizmete alındı.

Açılışını Türkmenistan Devlet Başkan�� Gurbanguli Berdimuhamedow'un gerçekleştirdiği törende; Türkmenistan tarafında; Devlet Başkan Yardımcıları, Aşkabat Valisi, Türkmenistan Enerji Bakanı ve diğer bakanlar katıldı.

Törende ayrıca, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Çalık Enerji Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Osman Saim Dinç, General Electric Avrupa, Rusya Orta Asya ve Türkiye Başkanı Ricardo Cordoba ve Çalık Enerji üst düzey yetkilileri ile çok sayıda yerli ve yabancı davetli yer aldı.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdi Muhammedow, elektrik enerjisinin ülkenin önümüzdeki yıllara yönelik kalkınma ve refahında önemli bir yeri olduğunu söyledi. Berdimuhammedov, enerji alanında gerçekleştirilmesi öngörülen tüm reformların sırasıyla hayata geçirildiğine dikkat çekti.

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com