Çalık Enerji

ÇALIK ENERJİ’DEN BİR İLK DAHA


​Çalık Enerji, Yemen’in Aden Şehri’nin batısında merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Hiswa Bölgesi'nde, 60 MW üretim kapasitesine sahip olacak yeni bir elektrik santrali projesinin inşasına başlıyor. 

Çalık Enerji’nin Irak’ta başarı ile inşa ettiği iki projeden sonra, Orta Doğu’da inşa edeceği üçüncü proje olacak olan “60 MW Aden Fast - Track Mobil Enerji Santrali” projesi, hali hazırda mevcut olan “Hiswa Enerji Santrali”nin yanına kurulacaktır.

Yemen’in Aden Bölgesi’nin giderek artan elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla inşa edilecek olan projede, 2 adet GE TM2500 model Mobil Fast Track türbinler kullanılacaktır. Projenin anahtar teslim tüm mühendislik, tedarik, yapım(EPC) ve devreye alma işleri Çalık Enerji tarafından üstlenilmiştir. 90 gün gibi çok kısa bir sürede inşa edilecek olan projenin imza töreni Katar Geliştirme Fonu (Qatar Development Fund), Yemen Kamu Elektrik Şirketi (Public Electricity Corporation of Yemen) ve Çalık Enerji Yöneticileri’nin katılımlarıyla 7 Aralık 2016 tarihinde Doha’da gerçekleşmiştir. Çalık Enerji’nin mobil enerji santrali alanında imzaladığı ilk anlaşma olan proje, aynı zamanda şirketimizin Yemen’de gerçekleştireceği ilk proje olması açısından da büyük önem taşımaktadır. 

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com