Çalık Enerji

ÇALIK ENERJİ MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİNDE BİRİNCİ SIRADA


Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı" araştırması kapsamında Türkiye'nin "Hizmet İhracatı" şampiyonları Başbakan Binali Yıldırım ve beraberinde Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Veysi Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın ve bir çok üst düzey şirket yöneticilerinin katıldığı geniş katılımlı bir tören ile ödüllendirildi.

Ödül töreninde "Müteahhitlik Hizmetleri" katagorisinde birincilik ödülü Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye, ikincilik ödülü ise yine Çalık Holding bünyesinde yer alan Gap İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret A.Ş.'ye verildi.

Türkiye genelinde yapılan araştırmada tüm kategoriler üzerinden ilk 10 sıralama içinde yer almayı başaran şirketler arasında Çalık Enerji, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ve Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş'nin ardından üçüncü sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye genelinde ilk 10 sırada alan firmaların ödülleri Başbakan Binali Yıldırım tarafından takdim edildi.

Çalık Holding adına 3.'lük ödülünü Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ahmet Çalık, Sn. Başbakan Binali Yıldırım'ın elinden alırken "Müteahitlik Hizmetleri" kategorisindeki birincilik ödülünü ise Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekçi'nin elinden Çalık Enerji Genel Müdürü Sn. Doç. Dr. Osman Saim Dinç teslim aldı.

"Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı" araştırmasında Türkiye genelinde ilk 10 sırada yer alan   şirketler;

1.            Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı,

2.            Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş,

3.            Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş,

4.            Sun Ekspress, Gap İnşaat Yatırım ve Ticaret A.Ş,

5.            GAP İnşaat Yatırım ve Ticaret A.Ş.

6.            Atlas Global, Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş,

7.            Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.,

8.            Netlog Lojistik Grubu,

9.            Odeon Turizm İşletmeciliği A.Ş,

10.          Taha Kargo Dış Ticaret A.Ş

 

"Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı" araştırmasında sektörlerinde ilk 3'te yer alan kuruluşlar :

1-  Eğitim Hizmetleri : Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

2-   Görsel-İşitsel Hizmetler: Doğan TV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş, Digitürk Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş, Global Telif Hakları Yap. Tic. A.Ş.

3-   Bilişim Hizmet leri: Netaş Telekomünikasyon A.Ş., Ekin Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. P.I Works TR Bilişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

4- İletişim Hizmetleri: Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş., Millenicom Telekominikasyon Hizmetleri A.Ş, Türknet İletişim Hizmetleri A.Ş.

5-   Mühendislik Hizmetleri: Ford Otomotiv Sanayi A.Ş, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş, Aselsan A.Ş.

6-   Müteahhitlik Hizmetleri: Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş, GAP İnşaat Yatırım ve Dış Tic. A.Ş, Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.

7-  Teknik Müşavirlik Hizmetleri: Yüksel Proje Uluslararası A.Ş, Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş, Ural Mühendislik A.Ş.

8-  Sağlık Hizmetleri : Acıbadem Sağlık Grubu A.Ş, Medical Park Mlp. Sağlık Hizmetleri A.Ş, Johns Hopkins Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Sağlık Tesisleri.

9-   Turizm Hizmetleri : Odeon Turizm İşletmeciliği A.Ş, Kilit Global Turizm Seyahat Sanayi ve Ticaret A.Ş, Antalya Pegas Otelcilik Limited Şirketi.

10- Eşya Taşımacılığı ve lojistik Hizmetler: Netlog Lojistik Grubu A.Ş, Taha Kargo Dış Ticaret A.Ş, Ekol Lojistik A.Ş.

11- Yolcu Taşımacılığı Hizmetleri : Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı A.Ş, Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş, Sun Ekspres Havacılık A.Ş.

 

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com