Çalık Enerji

YURTDIŞI MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU


​​Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından geleneksel hale getirilen "Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni" 22.02.2017 tarihinde Ankara Sheraton otelinde gerçekleşti. Türkiye'nin hizmet ihracatı şampiyonları, Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekçi ve TMB Başkanı Sn. Mithat Yenigün ile Ankara'da görev yapan çok sayıda büyükelçi ve bir çok üst düzey şirket yöneticilsinin katıldığı geniş katılımlı bir tören ile ödüllerine kavuştu.

Ödül töreninde "Çalık  Enerji San. ve  Tic. A.Ş"  ile  "GAP  İnşaat  Yatırım  ve  Dış  Ticaret  A.Ş" firmaları adına ödülleri, Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ahmet Çalık aldı.

Dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firması listesinde yer alan kuruluşların temsilcilerine ödüllerini vermek üzere gerçekleştirilen organizasyonda, Türkiye'nin, "Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi" listesinde dünya ikinciliğini koruduğu vurgulandı. Ekonomi Bakanlığı himayesinde, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan,  listeye giren müteahhitlere tek tek başarı plaketi verdi.

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, "ENR listesine; neredeyse tümü TMB üyesi 40 firma ile damga vurmak ve firma sayısıyla 9 yıldır dünya ikincisi olmak sektörümüz için büyük bir övünç kaynağı olmuştur" diye konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Müteahhitlerimiz yurt dışında aldıkları ihalelerde, yapacakları projelerde kullanacakları malzemeleri Türkiye'den satın alırlarsa bu malzemelerin finansmanı konusunda  Eximbank onları sıfır faizli krediyle finanse edecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk müteahhitlerin dünyada önemli işlere imza attığını, atmaya da devam edeceğini vurgulayarak, "2023 hedeflerimize ulaşmak için çok daha büyük başarılara hep birlikte

İmza atacağız. Türkiye'yi 14 yılda 3 kat büyüttük. Önümüzdeki dönemde aynı başarıyı bir daha gösterecek, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına gireceğiz. Biz ülkemize, işadamlarımıza, müteahhitlerimize inanıyor, güveniyoruz" dedi.

Törenin ardından, Müteahhitler Birliği tarafından konuklar onuruna öğle yemeği verildi.

 

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com