Çalık Enerji

ÇALIK ENERJİ, FORTUNE LİSTESİNDE İLK 10'DA


​Fortune Türkiye dergisi, yine kendi alanında dünya lideri olan Dun & Bradstreet (D&B) Türkiye ve onun Türkiye'deki kardeş kuruluşu CRIF  Türkiye ile birlikte "Global Türk Şirketleri Listesi"ni hazırladı. 2015 yılı verilerinin baz alınarak hazırlandığı "Global Türk Şirketleri" listesinde Çalık Enerji 6. sırada yer aldı.

Son yıllarda özellikle iç pazarda güçlü hale gelen Türk şirketlerinin gücünü yurtdışına da yayma isteği dikkat çekiyor. Bazı şirketlerin ise maliyet avantajıyla çıktığı yurtdışı yatırımlarında iddialı hale geldiği görülüyor.

Bugün Türk şirketleri gerek şirket satın alımları gerekse yatırım yoluyla global arenada ses getiriyorlar, markalarıyla adından söz ettiriyorlar. İnşaat şirketlerinin gerçekleştirdiği büyük projeler ise göz dolduruyor.

Fortune Türkiye dergisi olarak alanında dünya lideri olan Dun&Bradstreet (D&B) Türkiye ve onun kardeş kuruluşu CRIF Türkiye ile birlikte hazırlanan "Global Türk Şirketleri" listesinde, şirketlerin yurtdışında üretmiş oldukları net satış tutarlarına göre yapılan sıralama yer aldı. Belirtilen 40 firma arasından, Çalık Enerji 6. sırada yerini aldı.

Çalışmada yer alan ana listede, firmalar yurtdışı satış hacimlerine göre sıralanmıştır. Alt listelerde taahhüt firmaları yurtdışı proje sayısına, ulaştırma ve lojistik firmaları yurtdışında hizmet verilen ülke sayısına, üretim firmaları da yurtdışı üretim noktası sayısına göre sıralanmıştır.

 

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com