Çalık Enerji

TEDZANİ-4 HİDROELEKTRİK SANTRALİ PROJESİ’NDE İMZALAR ATILDI


Çalık Enerji ve Mitsubishi Corporation işbirliği ile Sahra-altı Afrika'da gerçekleştirilecek ilk elektrik santrali projesi olan, 18 MW Tedzani-4 Hidroelektrik Santrali'ne ilişkin yapım sözleşmesi Malawi'nin başkenti Lilongwe'de imzalandı.

İmzalanan anlaşma ile Çalık Enerji; Tedzani-4 Hidroelektrik Santrali Projesi'nin         inşası kapsamında mühendislik, inşaat, hidromekanik, elektromekanik montaj ve devreye alma olmak üzere anahtar teslimi yapım işlerini üstlendi. 

Projenin imza töreni Malawi Elektrik Üretim İdaresi, Mitsubishi Corporation ve Çalık Enerji üst düzey yetkililerinin katılımları ile 18 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Malawi, Afrika kıtasının güneydoğu bölümünde yer alan bir kara ülkesi olup;    Tanzanya, Zambia ve Mozambik ile komşudur. Ülkenin en önemli iki şehri; başkenti Lilongwe ve ticari şehri Blantyredır. Tedzani-4 Projemiz, Blantyre şehrine yaklaşık bir buçuk saatlik kara yolu ile ulaşım mesafesindedir.

Takriben 17 milyon nüfusa sahip Malawi Sahra altı Afrika da elektriğe erişim oranı en düşük seviyelerde (%10) olan ülkelerden bir tanesidir. Bu çerçevede, Tedzani-4 Projesi Malawi için çok büyük önem taşımaktadır. 

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com