Çalık Enerji

Atlantic Council 2018 Gerçekleşti


Atlantic Council 2018 Türkiye, enerji sektöründen birçok firma y��neticisi ve önemli ismin katılımı ile 19 Aralık'ta İstanbul, Swissotel The Bosphorus'ta gerçekleşti.

Merkezi ABD'de bulunan düşünce kuruluşu Atlantik Council ve Dünya Enerji Komitesi'nin birlikte organize ettikleri “Türkiye'de Yenilenebilir Enerji Yatırımları Görünümü" oturumunda Çalık Enerji, Enerji Yatırımları Direktörü Sn. Hikmet Gökoğlu da konuşmacı olarak yer aldı. Türkiye'nin yenilenebilir enerji kaynakları, bu kaynakların uluslararası piyasadaki konumu ve önümüzdeki dönemde yenilenebilir enerji konusunda dünyada genel görünüm gibi başlıkların üzerinde durulduğu panelde Sn. Gökoğlu görüşlerini özetle şu şekilde bildirmiştir; “Sürekli gelişen teknoloji ve yenilikler sayesinde yenilenebilir enerji kaynaklarının maliyetleri gün geçtikçe azalmaktadır. Aynı zamanda Yapay Zeka, Büyük Veri(Big Data), Nesnelerin İnterneti ve Akıllı Şebekelerin entegre kullanımıyla maliyet optimizasyonu sağlanacak ve sistem verimlilik artışı gerçekleşecektir." ​

Dünya Enerji Merkezi Direktör Yardımcısı David Livingston'ın moderatörlüğünü yaptığı panelde yer alan diğer konuşmacılar Kalyon Enerji Yatırımları CEO'su Hakan Yıldırım, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Avrupa Yeniden Yapılaşma ve Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı Şule Kılıç, IC4R Direktörü Matthias Finger'dır.

 


Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com