Çalık Enerji

ÇALIK HOLDİNG, ÇALIK YEDAŞ İÇİN YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR


Çalık Holding iştiraki Çalık YEDAŞ'ın yeni genel müdürlük binası, 29 Temmuz 2011 tarihinde Samsun Valisi Hü​seyin Aksoy, Amasya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Bölge Milletvekilleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Çalık Enerji Genel Müdürü Osman Saim Dinç ve Çalık YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğ​lu'nun katıldığı törenle Samsun'un Atakum ilçesinde açıldı. Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Holding iştirak şirketlerinden Çalık YEDAŞ'a yaptıkları altyapı ve teknoloji yatırımlarının artarak devam edeceğini ve Çalık YEDAŞ'ı Avrupa'nın en iyi elektrik dağıtım şirketi yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Samsun, Amasya, Çorum, Ordu ve Sinop'u kapsayan ve yaklaşık 1,6 milyon aboneye ve bölgede yaşayan 3 milyon kişiye elektrik dağıtımını gerçekleştiren Çalık YEDAŞ, artık Samsun'un Atakum ilçesinde inşa edilen yeni yönetim binasında hizmet vermeye başlayacak.

Ahmet Çalık: Hedefimiz Çalık YEDAŞ'ı Avrupa'nın En İyi Elektrik Dağıtım Şirketi Yapmak

Her projesinde ülke ekonomisine, topluma, müşterilerine ve çalışanlarına katma değer üretecek bir yatırım anlayışıyla hareket etmeyi öncelikleri olarak gördüklerini belirten Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Yeni dönemde Çalık YEDAŞ'a; altyapı, teknoloji ve insan kaynağı anlamında yatırımlarımız artarak devam ediyor. Elektrik gibi en temel ihtiyaçlardan birinin karşılanmasını sadece ticari bir faaliyet olarak değil bölgenin kalkınmasında toplumsal bir araç olarak görüyoruz. Bu doğrultuda hizmet bölgelerimizde yaşayan değerli vatandaşlarımıza sunduğumuz ve sunacağımız hizmetleri her gün daha da ileri taşıyacağımızı özellikle belirtmek istiyorum. Hedefimiz güçlü altyapısı ve teknolojisiyle, Çalık YEDAŞ'ı hizmet kalitesi anlamında Avrupa'nın en iyi elektrik dağıtım şirketi yapmaktır."

Bölgeye Verilen Önemin Simgesi Yeni Yönetim Binası

Açılışı gerçekleştirilen yeni yönetim binası, 6 bin metrekare kapalı ve 2 bin metrekare açık alana sahip olmaktadır. 1600'den fazla çalışana sahip olan Çalık YEDAŞ'ın Genel Müdürlük binasında ise, 200'ün üzerinde personel görev yapacak.

Hizmet kalitesini arttırmaya yönelik birçok yenilik gerçekleştiren Çalık YEDAŞ, vezne sayısını 7 ay gibi kısa bir sürede 2'den 40'a çıkardı. Sadece 1 bölgede mevcut olan YEDAŞ'ın tahsilat vezneleri, yine bu dönemde 3 bölgede hizmet vermeye başladı.

Çalık Holding bünyesine dâhil olmasıyla, SAP sisteminin devreye alındığı Çalık YEDAŞ'da başlatılan CRM uygulaması ile 7 gün 24 saat Samsun, Amasya, Çorum, Ordu ve Sinop illerinde hizmet veren çağrı merkezi aracılığıyla tüm talepler, şikâyetler​ elektronik ortama aktarılarak bir havuzda toplanıyor.

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com