Çalık Enerji

ÇALIK ENERJİ'DEN ÇALIŞANLARINA IRAK'TA SIRA GECESİ...


​Çalık Enerji, 31.08.2013 tarihinde, Irak'ta bulunan, Nainawa Elektrik Santrali çalışanlarına sıra ekibi ile m​uhteşem bir etkinlik düzenledi. 

Çalık Enerji tarafından Irak'ın M​usul kentinde yapımı üstlenilen 750 megavatlık (MW) Nainawa Elektrik Santrali'nde so​na yaklaşılıyor. Irak'ın Nainawa eyaletinde, zorlu koşullarda çalışan Çalık Enerji çalışanları, düzenlenen eşsiz geceye davet edilen sıra ekibi ile iş stresinden uzaklaşarak, etkinliğin tadını çıkardılar. Etkinliğe, Proje Müdürü Abdullah Baş ve şantiye yönetiminin yanı sıra, GE, ALSTOM gibi dünya devi şirketlerin yurt dışından gelen teknik destek elemanları, proje için çalışan taşeron firmaların temsilcileri ve çalışanları da katıldı. 

Etkinlikte konuşma yapan Proje Müdürü Abdullah Baş, "Böylesi zorlu bir ortamda bütün zorluklara göğüs gererek çalışabilmek ve üstlenilen işleri bitirme aşamasına getirmek, gerçekten büyük bir başarıdır. Bu özverili çalışmanızdan dolayı sizleri kutluyorum. Şu anda başta Türkiye olmak üzere, Dünya'nın birçok yerinden insanlar, burada bölgenin en önemli tesisinin tamamlanması için alınteri döküyor. Bu tesis sadece bir elektrik tesisi değildir, elektrik gibi çağımızın olmazsa olmaz bir ihtiyacının karşılanmasında büyük rol oynayacağından, aynı zamanda bölgeye hayat da verecektir. Bu yüzden burada bulunan, emek sarfeden ve ailelerinden, yurtlarından uzak, gecesini gündüzüne katarak çalışan sizlere, sizlere destek veren Erbil ofisimize, diğer şantiyelerimizden destek sunanlara ve merkezimizden desteklerini esirgemeyen tüm herkese teşekkür ediyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.

Etkinliğe Şanlıurfa'nın tanımış ekibi Aziz Aslan Urfa Sıra Geceleri Grubu katılmıştır. Halk Müziği eşliğinde halaylar çeken, oyun havalarına eşlik eden çalışanlar gece yarısına kadar eğlendiler. 

Santralin temeli 24 Mayıs 2011 tarihinde, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Çalık Enerji Genel Müdürü Dr. Osman Saim Dinç, Musul Valisi Esil Nuceyfi ve Irak Elektrik Bakan Yardımcısı Saad İbrahim Hammudi'nin katılımıyla atılmıştı. Kısmen faaliyette olan ve senkronizasyonu biten santralin, 2013 yılı Kasım ayına kadar tamamlanarak, tam kapasiteyle çalıştırılmaya başlanması hedefleniyor. Irak'ın en büyük dördüncü santrali olacak olan, Nainawa Elektrik Santrali 750 MW elektrik üretim kapasitesiyle, bölgedeki elektrik sıkıntısının sona ermesini sağlayacak.

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com