Çalık Enerji

IRAK AL-KHAIRAT ELEKTRİK SANTRALİ PROJESİNİN 1. FAZ AÇILIŞI YAPILDI..


​Çalık Enerji, 1.250 MW ile Irak'ın en büyük elektrik santrallerinden biri olan Kerbela Al-Khairat Elektrik Santrali Projesi'nin, 1. faz açılışını, 18.04.2013 tarihinde gerçekleştirdi.

Açılışa, Çalık Holding Yönet​im Kurulu Başkanı Sn. Ahmet Çalık, Çalık Enerji Genel Müdürü Sn. Doç. Dr. Osman Saim Dinç ve Irak Başbakan Yardımcısı Sn. Hüseyin Şehristani, Irak Enerji Bakanı Sn. Kerim Aftan ve Kerbela Valisi Sn. Amaleddin El-Her katıldı.

Irak'ın elektriğinin beşte birini karşılayacak olan santral, ülkenin en büyüklerinden biri oldu. Çalık Enerji tarafından iki yılda tamamlanan santral, Irak'ın yeniden inşasında en önemli altyapı projelerinden biri olarak gösteriliyor. Törende konuşan Irak Başbakan Yardımcısı Hüseyin Şehristani, santralin tüm Fırat Bölgesi'ne elektrik sağlayacağını söyledi. Şehristani, "Yatırımı yapan ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Keşke bundan öncekiler de bunun gibi olsaydı. Beşinci aydan itibaren santralden şebekeye elektrik verilecek. Dört türbin önümüzdeki ay çalışmaya başlayacak" dedi. 

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com