Çalık Enerji

GÜRCİSTAN ALPANA HES VE SADMELİ HES MOU İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ...


Alpana HES ve Sadmeli HES projelerinin, fizibilite çalışmalarının gerçekleştirilmesi, yapım ve işletmesine ilişkin MoU, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Taner YILDIZ’ın da teşrifleriyle düzenlenen bir törenle, Gürcistan Enerji Bakanı Sn. Kakha KALADZE ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet ÇALIK tarafından 11.10.2014 tarihinde Tiflis’te imzalanmıştır.

Çalık Enerji’nin Gürcistan’daki ilk hidroelektrik yatırım projesi olacak Alpana HES ve Sadmeli HES projeleri kurulu güçleri sırasıyla 71 MW ve 153 MW olarak belirlenmiş olup, toplamda yıllık 1 Milyar Kwh enerji üretilmesi planlanmaktadır . Toplam yatırım bedelinin yaklaşık 500 Milyon USD olduğu projelerin 2020 yılında işletmeye alınması planlanmaktadır.

Uzun ve zorlu geçen müzakerelerin sonunda, projede görevli personellerimizin büyük emekleri ve yöneticilerimizin destekleriyle şirketimiz menfaatlerini en üst seviyede koruyan bir anlaşma imzalanmış olup, projelerin yatırım ve işletme dönemindeki çalışmalarımız da, şirketimiz vizyon ve misyonuna uygun şekilde ve kurumsal değerlerimiz çerçevesinde yürütülecektir.

Şirketimiz’in yenilenebilir enerji kapsamında ilk yurdışı yatırımı olma özelliğini de taşımakta olan projelerin, gerek ülkemiz ve Gürcistan arasındaki iyi ilişkilere ve gerekse de şirketimizin Gürcistan’da yapacağı yeni yatırımlara katkı sağlaması temennisiyle şirketimize hayırlı olmasını dileriz.

Çalık Enerji

İletişim

  • Adres: Büyükdere Cad. No:163 34394 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul

  • Tel:+90 (212) 306 50 08

  • Çalışma Saatleri: 08:30 - 18:00

  • E-Posta: info@calikenerji.com