ARAS ELEKTRİK DAĞITIM

“Enerjimiz Her Şeye Yeter” parolasıyla yola çıkan Aras Elektrik; enerjisini etkin kullanarak çevreye duyarlı, inovatif, kesintisiz ve kaliteli hizmet prensibiyle müşteri memnuniyetini sürekli artırmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda yaklaşık 2.500 personel, 500 araç, 60 işletme binası, Kars ve Erzurum olmak üzere 2 farklı çağrı merkezi lokasyonu ile tam 71.007 kilometrekarelik coğrafyada hizmet vermektedir.
Ülkemizin toplam yüz ölçümünün %9‘unu kapsayan Aras EDAŞ, yaklaşık 950.000 abonesi ile bölgede bulunan 2 milyon vatandaşa enerji dağıtım hizmeti vermektedir.


​​Hizmet, amaç ve faaliyetlerimiz

  • İlgili mevzuat ile dağıtım lisansı hükümlerine uygun olarak, dağıtım lisansında belirlenen bölgelerde elektrik enerjisi dağıtımını sağlamak,
  • Elektriği yeterli, kaliteli, sürekli, kesintisiz ve çevreyle uyumlu bir şekilde tüketicilerin kullanımına sunmak,
  • Faaliyet konuları ile ilgili etüt, planlama ve projeler yapmak; buna bağlı olarak, gerekli tesislerin ve sistemlerin kurulmasını sağlamak, elektrik dağıtım tesislerini kurmak ve işletmek.

Hizmet Kalitesine Yönelik Çalışmalarımız

İnovatif ürünler, hizmetler ve çözümler ile sürekli gelişim olanakları sunan Aras Elektrik, toplumun yaşam kalitesini yükselten dağıtım şirketi olma hedefi ile iş modelini geliştiren “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini”, “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini”, dağıtım sektöründe bir ilk olan “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemini”, “ ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemini” ve “27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini” belgelendirerek etkin bir şekilde uygulamaktadır.

Yatırımlar ve Projelerimiz

Yenilikçi, dinamik bölge insanına imkan ve ilham veren marka algısı oluşturmayı hedefleyen Aras EDAŞ müşterilerinin marka ile duygusal bağ kurmasına katkı sağlayacak projeler oluşturarak, bu plan dahilinde hareket etmektedir.  

Teknolojik Yatırımlarımız: Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS), Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), Otomatik Sayaç Okuma (OSOS), Felaket Kurtarma Merkezi (FKM), Dijital Arşiv, Müşteri Bilgi Sistemi (MBS), Kesinti Yönetim Sistemi

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz: Aras Akademi, İstihdam Projeleri, Spor Branşlarında Sponsorluk Çalışmaları


Firma Adı ve Unvanı : ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.

Kuruluş Tarihi : 01.09.2009

Fiili Devir Tarihi: 28.06.2013

Genel Müdür:  Fikret AKBAŞ

Tel : 0850 200 20 20

Fax : +90 (442) 242 27 80

Web : www.arasedas.com.tr (http://arasedas.com.tr/)

E posta : info@arasedas.com

Çözüm Merkezi: 444 7 850

Whatsapp Çözüm Hattı: 0530 107 0 186

Canlı Chat: www.arasedas.com

Facebook : facebook.com/arasedas

Twitter : twitter.com/arasedascom

Instagram : instagram.com/arasedas

Linkedin: linkedin.com/company/arasedas

Google+: plus.google.com/+arasedascom