KOSOVA ELEKTRİK DAĞITIM

Kosovo Energy Distribution Services (KEDS), Kosova’da faaliyet gösteren ve ülkenin münhasır elektrik enerji dağıtıcısı olan bir anonim ortaklığıdır.


KOSOVO ENERGY DISTRIBUTION SERVICES (KEDS)

Kosovo Energy Distribution Services (KEDS), Kosova’da faaliyet gösteren ve ülkenin münhasır elektrik enerji dağıtıcısı olan bir anonim ortaklığıdır.

En etkin şekilde çalışabilmesi için, KEDS Kosova’nın en büyük yedi şehrinde bulunan, yedi bölgeye ve 30 bucağa yayılmıştır.

KEDS’in görevi, 500.000 aboneye varan müşteri kitlesine elektrik enerji dağıtımını, KEDS’in alandaki varlıklarının yönetilmesini ve bakımlarının yapılmasını kapsamaktadır.

Kuruluşundan beri KEDS, en iyi yenilikçi teknolojileri uygulamaktadır. KEDS, 2013’tan başlayarak faaliyetinin ilk iki yılında, Taşınabilir Veri Okuma Sistemi, AMR, AMM, SCADA ve GIS dâhil olmak üzere, tüm eski teknolojileri yeni teknolojiler ile değiştirmiştir.

KEDS’İN MİSYONU

Kosovo Energy Distribution Services (KEDS) şirketinin misyonu, tüm Kosova vatandaşlarına en yüksek standartlarda elektrik enerji hizmetlerini sunmak ve elektrik enerji sisteminin tüm altyapı sorunlarını gidermektir.

STEVIE ÖDÜLLÜ ŞİRKET

Tüketicilere elektrik enerji dağıtımını ve teminini sağlamak ile ilgili münhasır sorumluluklarını yerine getirmenin dışında KEDS, faaliyetinin ilk altı ayında birçok alanda sosyal sorumluluk projelerine imza atmıştır. Bu kapsamda KEDS, Kosova’nın öğrencileri için geliştirilmiş olup liderlik ve teknik becerilerini pekiştirmeye yönelik, emsalsiz ‘KEDS Akademisi’ programını başlatmıştır. Bu programa katılanlara, enerjinin aracı rolünün ve bir ülkenin ekonomik gelişimindeki etkisinin net bir şekilde kavranabilmesi adına, yönetim, sosyal sorumluluk, enerji, teknoloji kullanımı, çevreci yaklaşım alanlarında temel eğitim alma imkânları sunulmaktadır. Kosova’daki yüksek işsizlik oranı dikkate alındığında, gençleri hedefleyen, pratik, sonuç odaklı olan, Kosova toplumunun en büyük sorunlarından birine çözüm yaratan bu program, Kosova ekonomisi için büyük bir katma değerdir. 

Toplumun hayatında devam eden katkıları sebebi ile KEDS, Sosyal Sorumluluk, İnsan Kaynakları ve İletişim alanlarında dört uluslararası Stevie ödülünü, Global Business Excellence Awards ödülleri kapsamında üç ödül ve PR News Awards kapsamında ‘Toplumsal İyilik’ kategorisinde mansiyon ödülünü kazanmış bulunmaktadır.

FAALİYET BÖLGELERİ

Priştine, Gilan, Yakova, İpek, Mitroviça, Ferizovik, Prizren


Firma Adı ve Unvanı : Kosovo Energy Distribution Services (KEDS)

Kuruluş Tarihi : 8 Mayıs 2013

Genel Müdür: KEDS Genel Müdürü (CEO Vekili) George Karagutoff

Adres : Bill Clinton Bulvarı, No. 5, Prishtine, Kosova

Tel : +381 (0)38 501 101 1602

Faks : +381 (0)38 543 341

E-posta : info@keds-energy.com

İnternet sitesi : www.keds-energy.com

Facebook /KEDS Energy

Youtube /KEDS Energy​

Instagram /kendsenergy

Twitter/KEDS Energy