Çalık Enerji
Projelerimiz

Çalık Enerji olarak kurulduğumuz 1998 yılından bu yana farklı coğrafyalarda gerçekleştirmekte olduğumuz başarılı anahtar teslim taahhüt operasyonları projeleri ile dünyanın önde gelen enerji şirketleri arasında yer almaktayız.

projects

Turakurgan Kombine Çevrim Elektrik Santrali

Turakurgan Kombine Çevrim Elektrik Santrali

Proje Özbekistan'ın başkenti Taşkent'in 280 km doğusunda bulunan Nemengan eyaletinde yer almaktadır. Toplam kurulu gücü 900 MW olan santral, her biri 450 MW kurulu güce sahip iki bloktan (2+2 konfigürasyon) oluşmaktadır.

Mitsubishi Hitachi Power System (MHPS) ve Mitsubishi Cooperation (MC) konsorsiyumu tarafından yüklenilen 900 MW Kombine Doğal Gaz Çevrim Santrali Projesi'nde, güç adası ekipmanları ​Mitsubishi Hitachi Power System (MHPS) tarafından tedarik edilecek olup, Mitsubishi Cooperation (MC) ve Çalık Enerji genel mühendislik işleri, BOP ekipman tedariği (Su arıtma, Atık su arıtma, Su alma yapısı, Trafolar, Şalt sahası), inşaat, mekanik ve elektrik montaj işleri, lojistik ve BOP devreye alma işlerinden sorumludur.

Proje Hakkında

Proje Adı: Turakurgan Kombine Çevrim Elektrik Santrali

Kurulu Güç: 900 MW

Ekipman: Mitsubishi Hitachi Power Systems (MHPS) Gaz Turbini (M701F4), MHPS Buhar Turbini ve HP & LP Atık Isı Kazanı (2+2 Konfigürasyonlu)

Gerilim Seviyesi: 220 kV

Başlangıç Tarihi: Ocak 2017

Teslimat Tarihi: Nisan 2020

İşveren: Özbekistan Enerji Bakanlığı (Uzbekenergo)

Kapsam: Genel Mühendislik İşleri, BOP Ekipman Tedariği, İnşaat, Mekanik ve Elektrik Montaj İşleri

Benzer Projeler

  • Abadan Basit Çevrim Elektrik Santrali

  • Ahal-2 Basit Çevrim Elektrik Santrali

  • Ahal-3 Basit Çevrim Elektrik Santrali

  • Al-Khairat Basit Çevrim Elektrik Santrali

1 /