Çalık Enerji

Çalık Enerji olarak kurulduğumuz 1998 yılından bu yana farklı coğrafyalarda gerçekleştirmekte olduğumuz başarılı anahtar teslim taahhüt operasyonları projeleri ile dünyanın önde gelen enerji şirketleri arasında yer almaktayız.

Öne Çıkanlar

 • Çalık Enerji ve Gulf Cooperation Council Interconnection Authority (GCCIA), Irak’ta yer alan Al-Faw Trafo Merkezinde Hibrit GIS içeren projesi için imza törenini gerçekleştirdiler.

  24/05/23

  Çalık Enerji ve GCCIA İlk Projeleri İçin İmza Töreni Gerçekleştirdi

  Çalık Enerji ve Gulf Cooperation Council Interconnection Authority (GCCIA), Irak’ta yer alan Al-Faw Trafo Merkezinde Hibrit GIS içeren projesi için imza törenini gerçekleştirdiler.

  24/05/23

 • Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen Enerjik Okullar Faz II Projesi’nin seminerleri ve atölye çalışmaları Amasya ve Malatya’dan sonra Samsun’da düzenlenen etkinlik ile tamamlandı. 

  27/01/23

  Enerjik Okullar Faz II Projesi 1000’den fazla meslek lisesi öğrencisine ulaştı

  Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen Enerjik Okullar Faz II Projesi’nin seminerleri ve atölye çalışmaları Amasya ve Malatya’dan sonra Samsun’da düzenlenen etkinlik ile tamamlandı. 

  27/01/23

 • Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin, meslek lisesi öğrencilerinin sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji ve teknoloji konularında farkındalıklarını artırmak amacıyla Enerjik Okullar Faz II Projesi 13-14 Aralık tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirildi. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ve İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Proje ile Malatya’da 400’den fazla öğrenciye ulaşıldı. Proje kapsamında gerçekleştirilen fiziki toplantılar ile toplamda 1000, dijital kanallar aracılığıyla on binlerce meslek lisesi öğrencisine ulaşılacak.

  16/12/22

  “Enerjik Okullar Faz II Projesi”nin İkinci Ayağı Malatya’da Meslek Lisesi Öğrencileri İle Gerçekleştirildi

  Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin, meslek lisesi öğrencilerinin sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji ve teknoloji konularında farkındalıklarını artırmak amacıyla Enerjik Okullar Faz II Projesi 13-14 Aralık tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirildi. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ve İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Proje ile Malatya’da 400’den fazla öğrenciye ulaşıldı. Proje kapsamında gerçekleştirilen fiziki toplantılar ile toplamda 1000, dijital kanallar aracılığıyla on binlerce meslek lisesi öğrencisine ulaşılacak.

  16/12/22

 • “Enerjik Okullar Faz II Projesi” Amasya’da Meslek Lisesi Öğrencileri İle Buluştu

  25/11/22

  “Enerjik Okullar Faz II Projesi” Amasya’da Meslek Lisesi Öğrencileri İle Buluştu

  “Enerjik Okullar Faz II Projesi” Amasya’da Meslek Lisesi Öğrencileri İle Buluştu

  25/11/22

 • Çalık Enerji Angola’da Elektrik İletim Hattı ve Trafo Merkezleri Projesi İmzaladı

  16/11/22

  Çalık Enerji Angola’da Elektrik İletim Hattı ve Trafo Merkezleri Projesi İmzaladı

  Çalık Enerji Angola’da Elektrik İletim Hattı ve Trafo Merkezleri Projesi İmzaladı

  16/11/22

 • Irak’ta yer alan West Qurna-2 Projemiz, kazasız olarak 500 insan-saat çalışma başarısına ulaştı.

  23/05/22

  West Qurna-2 Projemiz Kazasız 500.000 İnsan-Saat Çalışma Başarısına Ulaştı

  Irak’ta yer alan West Qurna-2 Projemiz, kazasız olarak 500 insan-saat çalışma başarısına ulaştı.

  23/05/22

 • Irak’ın Bazyan Bölgesi’nde yer alan 505 MW kapasiteye sahip Bazyan Basit Çevrim Elektrik Santrali Projemiz’in önemli kilometre taşlarından olan GTG-2 ve GT-2 temel üzeri yerleştirmeleri 05.04.2022 tarihinde tamamlanmıştır.

  11/04/22

  Bazian-2 Basit Çevrim Elektrik Santrali Projemizde GTG-2 ve GT-2 On-Base İşlemleri Tamamlandı

  Irak’ın Bazyan Bölgesi’nde yer alan 505 MW kapasiteye sahip Bazyan Basit Çevrim Elektrik Santrali Projemiz’in önemli kilometre taşlarından olan GTG-2 ve GT-2 temel üzeri yerleştirmeleri 05.04.2022 tarihinde tamamlanmıştır.

  11/04/22

 • Çalık Enerji’nin 2. Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlandı!

  19/01/22

 • Doğaya saygılı, çevre dostu projeleriyle daha temiz bir gelecek için faaliyet yürüten Çalık Enerji, Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Enerjik Okullar Sosyal Sorumluluk Projesi'ni hayata geçiriyor. Proje kapsamında kurulan güneş panelleri sayesinde, hem okullar ihtiyacı olan enerjiyi kendileri üretecek hem de öğrenciler yenilenebilir enerji ile tanışacak.

  16/11/21

  Çalık Enerji’nin Enerjik Okullar Projesi İle Okullar Artık Kendi Enerjilerini Kendileri Üretecek

  Doğaya saygılı, çevre dostu projeleriyle daha temiz bir gelecek için faaliyet yürüten Çalık Enerji, Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Enerjik Okullar Sosyal Sorumluluk Projesi'ni hayata geçiriyor. Proje kapsamında kurulan güneş panelleri sayesinde, hem okullar ihtiyacı olan enerjiyi kendileri üretecek hem de öğrenciler yenilenebilir enerji ile tanışacak.

  16/11/21

 • Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola ziyareti kapsamında 18 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşen Türkiye-Angola İş Forumu kapsamında Çalık Enerji, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Angola Devlet Başkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço huzurunda enerji alanında iki mutabakat metni imzaladı.

  04/11/21

  Çalık Enerji Türkiye-Angola İş Forumu’nda İki Mutabakat Metni İmzaladı

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola ziyareti kapsamında 18 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşen Türkiye-Angola İş Forumu kapsamında Çalık Enerji, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Angola Devlet Başkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço huzurunda enerji alanında iki mutabakat metni imzaladı.

  04/11/21

Kurumsal

Videolar